יום שלישי, 4 בפברואר 2014

מוזיאון למכונות משחק מכל הזמנים

באזור תיירותי בצפון סן פרנסיסקו, על המזח בין שורה של מסעדות דייגים מעולות לסיור מודרך על צוללת ממלחמת העולם השניה, נמצא Musée Mécanique - מוזיאון למכונות משחק (arcade) מכל הזמנים.כשאנחנו חושבים על מוזיאון, אנחנו חושבים על מיצגים שמותר להסתכל עליהם אבל אסור לגעת, על אנשים שמתהלכים באיטיות ובשקט בין חפצי אומנות יקרים ועל אווירה שונה לחלוטין ממה שתמצאו כאן. את השקט החליפו בצלצולים מכל הסוגים שמגיעים מאלף כיוונים שונים, וכאן מותר לגעת במוצגים - זה כל הרעיון.


הכניסה חופשית, רוב המשחקים עולים רבע דולר ויש הכל מהכל, כולל - לא תאמינו - משחקים בני למעלה מ-100 שנה שעדיין עובדים!מכונות פינבול קלאסיות מכל הדורות


משחק הוקי קרח (המקבילה של כדורגל שולחן המוכר בארץ)


מין משהו כזה, שאם מכניסים אליו מטבע אז הדברים שבפנים עושים מין דבר שכזה, או משהו. כאילו, זו תזמורת שמנגנת. לא ברור למה.


משחקי חלל קלאסיים


המשחק המחשמל של משפחת אדאמס! שני המתמודדים צריכים להחזיק מוט מתכתי שמחשמל אותם באותה עוצמה, והראשון שעוזב מפסיד! אכזרי ומהנה במיוחד.


הכה בחפרפרות מכאניות ללא רחמים עם פטיש מרופד!


בדוק - האם אתה חזק יותר ממתאגרף מקסיקני מפלסטיק?


תיבות נגינה. הן מנגנות. זהו.


משחק פינבול מכאני קלאסי, בלי שום רכיבים דיגיטליים


עוד תצוגת אנימטרוניקה - הכנס מטבע וצפה בהם רוקדים.
לא עשה לי את זה.


מגדת עתידות - בגיל 21 תגיע לירח?


משחקי נהיגה קלאסיים

לא עמדתי בפיתוי ופרטתי שטרות למטבעות, ואת המטבעות שלשלתי במהירות לתוך מכונות משחק מכל הסוגים והדורות. האהובים עלי היו משחקי יריות שמשחקים בהם עם נשק "אמיתי" - חלק עם אקדחים, חלק עם רובים אוטומטיים ויש אפילו משחק עם רובה צלפים עם כוונת טלסקופית שבתוכה יש מסך.


הפעם הצלחתי לצאת מה"מוזיאון" בלי לפשוט רגל לגמרי. ובכל זאת, מדי פעם אני מוצא את עצמי חוזר לכאן לעוד משחק או שניים, או עשרה.

אהבתם? נהניתם? הנה עוד פוסטים אהובים מהעבר: