יום שלישי, 28 בינואר 2014

סקי בטאהו, טייק #2

(פוסט-המשך, לחצו כאן לפרק הראשון)

בשבוע שעבר יצאתי עם כל קבוצת אנדרואיד לטיול הסקי השנתי שלנו. מקנאים? יופי. לזכותנו ייאמר שמהנדסים באנדרואיד עובדים ממש קשה - כידוע תחום המובייל הוא סופר תחרותי בשנים האחרונות - אז מדי פעם מפנקים אותנו בטיול או במסיבה כדי לתת לכולם הזדמנות להוריד קצת לחץ ולהירגע.

יצאנו לאתר הסקי Squaw ב-Tahoe, מרחק שלוש וחצי שעות נסיעה. אני עדיין מתלהב מהעובדה שאני יכול לנסוע באוטו שלוש וחצי שעות ולהגיע לאתר סקי נורמלי, לעומת ישראל שם הייתי צריך לטוס ארבע וחצי שעות לאוסטריה (פלוס מנהלות לפני ההמראה ואחרי הנחיתה) ואז לנסוע עוד כמה שעות בשאטל כדי להגיע לעיירת סקי.


ברוכים הבאים ל"סקוו"

בשנת 1960 עמק סקוו היה הבית של אולימפיאדת החורף (האולימפיאדה הרגילה נקראת אולימפיאדת הקיץ, ואם אתם יודעים את זה כנראה שהיה לכם מחשב תואם-IBM בשנות ה-90). באותה העת המלחמה הקרה הייתה בשיאה, וענפי הספורט החורפיים היו עוד זירה להתמודדות בין ארה"ב לרוסיה. האולימפיאדה הזו זכורה למקומיים כאירוע ההיסטורי שבו ארה"ב זכתה לראשונה במדליית הזהב בהוקי קרח וניצחה במשחק האחרון את הרוסים, בעוד שקנדה, הפייבוריטים הקבועים בענף, הפסידו לרוסיה והאשימו אותם ברמאות.


האמריקאים מכניסים לרוסים ברגע היסטורי של ספורט אולימפי

זה היה ב-1960. מאז ירד הרבה שלג על ההרים סביב אגם טאהו, הרבה שלג חוץ מהשנה. השנה קליפורניה סובלת מבצורת איומה, כל כך חריפה שהמומחים טוענים שזו הבצורת החמורה ביותר ב-500 השנים האחרונות. יש להם קלטות וידאו של כל מהדורות מזג האוויר מאז 1514 והם צפו בכולן. התוצאה היא מעט מאוד שלג טבעי וחצי מהמסלולים סגורים. המקומיים מתפללים ל-Miracle March אבל התחזיות פסימיות.
החדשות הטובות - לאתרים בסביבה יש תשתיות מרשימות בכל הקשור בייצור שלג ולכן עדיין אפשר למצוא powder על המסלולים. אבל כשמביטים מעבר למסלול נגלית המציאות הקשה.אבל מה אכפת לי מכל זה, היה כיף ושכולם יתפוצצו מקנאה מצידי.
אז בחזרה לטיול. נסענו כל החבר'ה מהמשרד לעשות סקי ביחד. אני כמובן נרשמתי לשאטל הכי מוקדם למלון בהלוך ולשאטל הכי מאוחר בחזור כדי להספיק כמה שיותר זמן על השלג, כי כשמקבלים משהו בחינם מנצלים אותו עד הסוף. הסברתי את זה לחברים מהצוות אבל הם לא היו שותפים להתלהבות שלי. הם כל כך רגילים לסקי במרחק נסיעה שבשבילם זה כמעט כמו באולינג בקניון.

בערב הראשון ערכו לנו מסיבת פיאסטה מקסיקנית מגניבה, עם אוכל מקסיקני, נגנים בתלבושות מסורתיות, שולחנות הימורים, כובעי סומבררו ענקיים, "שור מכני" ושלל פעילויות מטופשות.

שור מכני - עולים על השור ומרגישים כמו קאובוי, עד שנופלים במבוכה

לא כולם אוהבים לעשות סקי כל הזמן, אז החבר'ה הפעילו גם חדר משחקים. מתנדבים הביאו מלא משחקי קופסה ומשחקי קלפים מגניבים ולימדו אחד את השני לשחק. למדתי וריאציות של טקסס הולד'ם, גיליתי מה זה פוקר סיני ונחשפתי לתרבות גיקית במיוחד של משחקי סטאר טרק הכי hardcore שיצא לי לראות. באחד השולחנות היו כמה מהנדסים ששיחקו משחק קלפים בשם Google Datacenter Manager, כאשר הקלפים מבוססים על שירותים שונים של גוגל - מוזר לאללה אבל נחמד.


"מי רוצה להחליף ג'ימייל תמורת שני יוטיוב?"

בסה"כ הייתה אחלה הזדמנות להירגע, וטוב שכך כי השבועות האחרונים היו מלאים בעבודה ממש קשה. עד הפעם הבאה!