יום שלישי, 29 באפריל 2014

הפעם ההיא שנעלו אותי בחדר והייתי צריך להימלט תוך שעה

מי שמע על משחקים בסגנון Escape The Room? אם אתם כמוני יכול להיות שראיתם משחקים בסגנון הזה למחשב או לטלפון הנייד ואולי שיחקתם באחד מהם. בדרך כלל השחקן מוצא את עצמו בחדר נעול ומלא ברמזים חבויים, כאשר המטרה היא למצוא את כל הרמזים, לפתור כל מיני חידות ולהצליח לצאת מהחדר.

אז השבוע עשיתי משהו כזה, רק במציאות.

בטוקיו קמה לפני כמה שנים חברה בשם Scrap שיוצרת חוויות משחק מציאותיות לקבוצות. אנשים שונים נרשמים ביחד ומוצאים את עצמם בצוות, עובדים במירוץ כנגד השעון כדי למצוא רמזים ולפתור חידות ואולי להצליח להימלט מהחדר בזמן.

אחד מהחדרים בטוקיו
כל מה שאתם רואים בתמונה הוא רמז או מכיל בתוכו רמז

בשביל לדעת מה יש בתיבה תצטרכו לגלות את הקוד
בשביל לגלות את הקוד תצטרכו לפתור חידה אחרת
בתוך התיבה כנראה מחכה לכם מפתח לדלת שיחלץ אתכם מהחדר...
או אולי מפתח לתיבה אחרת שמכילה את החידה הבאה?

אותה חברה הביאה את התופעה לסן פרנסיסקו והשבוע היה לי התענוג להיות חלק מהקבוצה ה-1053 שניסתה להימלט.

אז איך זה עובד?

הקבוצה מוצאת את עצמה בתוך החדר בלי שום רמזים מקדימים. משהו קרה בחדר והקבוצה צריכה לגלות מה ואיך ולהבין איך זה קשור למציאת הדרך החוצה. בחדר יש חפצים ורהיטים שחבויים בהם קודים וחידות ומכתבים וספרים ומגירות סודיות ומה לא. אני לא אגלה יותר מדי על מה שקרה שם כדי לא לקלקל, אבל אני יכול לומר שאפילו העטים ולוחות הכתיבה שקיבלנו הכילו בתוכם רמזים ושימשו לפתרון של שתי בעיות שונות.


המשחק קשה. מאוד. עד היום רק 18 מתוך 1053 הקבוצות שניסו להימלט מהחדר הצליחו לעשות את זה בזמן. אנחנו הגענו די רחוק אבל לא מספיק, ואחרי שנגמר הזמן אחד מהעובדים הראה לנו את הרמזים שפספסנו ואת החידות שנותרו ופתרונותיהן. אבל יש גם חדשות טובות - יש עוד מלא משחקים כאלה! החדר המסתורי הוא רק "פרק ראשון" בסדרה, יש גם משחק הימלטות ממופע הקסמים והימלטות מכפר אנשי הזאב והימלטות מהמעבדה למסע בזמן והימלטות מהבסיס על הירח ועוד כל מיני רעיונות שיצאו ממוחותיהם הקודחים של הכותבים של Scrap. אני בהחלט אחזור לכאן לפרק השני!

למי שרוצה להתנסות, אפשר להזמין כרטיסים מראש לבודדים והמארגנים יצרפו אתכם לצוות, ואפשר להזמין כרטיסים לקבוצה גדולה לפעילות חברתית ייחודית ובלתי נשכחת. מומלץ!