יום חמישי, 3 באפריל 2014

הולי - פסטיבל הצבעים ההודי

בסן פרנסיסקו והסביבה יש הרבה מאוד מהגרים הודים, והם הביאו אתם את כל הדברים הטובים מהמדינה שלהם - שזה בעיקר אוכל הודי וחג מגניב בשם הולי.

הולי שיט, מה האנשים האלה עושים אחד לשני?

הולי, או פסטיבל האביב והצבעים בדת ההינדית, מתקיים בכל שנה כדי לציין ולחגוג... למי אכפת, מה שחשוב זה שזורקים אחד על השני אבקה צבעונית וזה לגיטימי לגמרי!

תמונה זו מובאת לכם בחסות Tide

ראש הצוות שלי משתתף בארגון חברתי שמארגן אירועים מטעם האוכלוסיה ההודית של סן פרנסיסקו ולמען העיר והקהילה. הוא הזמין אותי להצטרף לאירוע שלהם, ומזל שככה, כי לא היה לי מושג שהדבר הזה קיים בכלל ובלי ההזמנה לא הייתי מגיע.
הקונספט פשוט: סוגרים רחבה בחצר האחורית של בית ספר, מניחים דליים מלאים באבקה צבעונית, ובמשך שלוש שעות זורקים צבעים אחד על השני. כולם מתמלאים בצבע מכף רגל ועד ראש, יש בצד אוכל הודי טעים והכי חשוב - הכל יורד בכביסה.

כמו מהומת חוליגנים במשחק כדורגל, רק בלי החוליגנים והכדורגל

בדרך חזרה הביתה כל בן אדם שלישי שעבר לידי שאל אותי אם הייתי ב-Color Run. אז מסתבר שחג ההולי לא מספיק מוכר לתושבי העיר, אבל ה-Color Run כן. למי שלא מכיר את המסורת החדשה בסן פרנסיסקו, מדי פעם מתקיימים "מירוצי צבעים", כאשר הקונספט הוא כמו מרתון תל אביב אבל כל קילומטר יש קבוצה גדולה של אנשים שזורקים עליך צבעים. הסברתי לעוברים ולשבים שהייתי בפסטיבל הולי וקיבלתי את אותה החוויה רק בלי לרוץ, אין יור פייס! אה, ושיפסיקו לשפוט אותי לפי צבע העור שלי (שהיה באותו הזמן כתום וכחול עם כתמים של ירוק וסגול וקצת צהוב פה ושם).

מומלץ להביא משקפי שמש

היה כיף. להתראות בשנה הבאה!