יום חמישי, 19 ביוני 2014

מירוץ אוטו-קרוס ומרק בצל

בסופ"ש האחרון חברי הטוב מהעבודה טום הזמין אותי לנסוע במירוץ אוטו-קרוס.
אוטו-קרוס זה בעצם החלום הרטוב של כל נער מתבגר שקיבל לראשונה לידיים את המפתחות של האוטו של ההורים, ומת לעשות איתו שמיניות ופניות חדות. אלא שהנער המתבגר הפך להייטקיסט מצליח של סיליקון ואלי והיום יש לו פנאי וכסף להשקיע ברכב ספורט מגניב ובקורסים לנהיגה מקצועית.

ככה זה נראה:


ככה זה מרגיש: וווווההההה!!!! יווווווואוווווו!!!!!!! אהההההההההההההה!!!!!! וווווווהווווו!!!
או אם להשתמש ביותר הברות, זה כמו לנסוע ברכבת הרים, רק בלי רכבת הרים, ועם מכונית במקום. מדהים.

תרשים של המסלול

אוטו-קרוס זה ספורט מוטורי כמו מירוצי מכוניות, אלא שבמקום להתחרות על מי מגיע ראשון, כל אחד עושה את המסלול באופן עצמאי ומתחרים על מי סיים הכי מהר. המסלול עצמו בנוי פחות על מהירות וכוח סוס ובעיקר על רמה גבוהה של שליטה ברכב, מה שאומר פניות וטלטולים שלא היו מביישים מתקן בדיסנילנד.


מי שחבר במועדון של הילדים המגניבים יכול להגיע עם רכב ספורט ולקרוע את המסלול. מי שלא, יכול לעמוד ליד נקודת הזינוק ולבקש יפה מהנהגים לתת לו לשבת במושב הנוסע. כולם מאוד נחמדים ותמיד מסכימים לקחת נוסע, ואפילו מספרים לך על עצמם ועל הרכב שלהם.
הנסיעה הכי מגניבה הייתה דווקא, לא תאמינו, עם אישה בת 79 שנוהגת בלוטוס. יש לה נכדים ונינים אבל היא לא מפסיקה לנהוג באוטו-קרוס, והיא אפילו הצליחה להשיג את אחד הזמנים הכי טובים. כל הכבוד!


הנהגת הכי מבוגרת על המסלול, רכב מספר 79
(היא מעדכנת את המספר כל שנה)


אגב, האירוע התקיים במגרש חניה גדול של שדה תעופה קטן שסגור בסופ"ש. היה שם מספיק מקום לאוטו-קרוס, למירוץ קרטינג שהתקיים במגרש הסמוך ולשדה נחיתה למצנחי רחיפה. החבר'ה פה יודעים לעשות כיף.


אחרי בוקר שלם של נסיעות במהירות הקול וריח של צמיגים שרופים החלטתי ללכת להירגע בעיירה הסמוכה Carmel. טום, שהזמין אותי לאוטו-קרוס, גם פינק אותי בקופון לטעימות יין (איזה גב-גבר), אז הלכתי לטעום.

כרמל היא עיירת נופש במלוא מובן המילה. המקום נמצא כשעתיים נסיעה דרומית לסן פרנסיסקו, ומלא בתיירות יוקרה מכל העולם. הרחובות מרוצפים בחנויות בוטיק יקרות שמפוצצות בבגדי מעצבים, תיקים, נעליים, תכשיטים, שטיחים פרסיים, מברשות ענק, רהיטי יוקרה (מי נוסע לחופשה וקונה ארמואר צרפתי בגובה 3 מטרים?) ועוד המון דברים שאתם לא צריכים אבל תקנו בכל זאת אם אתם מיליונרים.
כמו כן מתרחש במקום נס - הרחובות נקיים ללא רבב אבל אין בכל העיירה אפילו פח אשפה אחד. לא ברור איך זה קורה.

לכרמל יש את אחד היופים היפים בקליפורניה, בדוק.אני לא קניתי שטיח פרסי, ונכנסתי לחנויות הבוטיק (אגב, בוטיק בצרפתית זה "איך המקום הזה נשאר פתוח, תסבירו לי, איך") רק כדי לגחך, אבל כן ישבתי במסעדה צרפתית חמודה והזמנתי מרק בצל ו-Shepherd's Pie.


בתיאבון!